Геодезија, Катастар, Инженеринг

Posts tagged Откуп

До 15 декември се поднесуваат барања ...

zemja-dvor
На 15-ти овој месец истекува рокот за поднесување барања за приватизација на дворните места во државна сопственост. Од Министерството за финансии апелираат до граѓаните и фирмите во одделенијата на Агенцијата за катастар на недвижности да го проверат статусот на земјиштето кое го користат и доколку тоа е сопственост на Република Македонија, [...]

Календар

February 2020
M T W T F S S
« Dec    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829